Zaproś ptaka do swojego domu

Posiadanie ptaków domowych to z uwagi na ich naturalną potrzebę latania i przestrzeni spora odpowiedzialność i wyzwanie. Nieułożony pupil reprezentujący jeden z gatunków należących do skrzydlatej części fauny może nie tylko wpaść w depresję, ale również zrobić sobie krzywdę próbując uciec. Odpowiednio dobrana klatka dla ptaków (lub też woliera dla papug) i kilka innych akcesoriów powinny pomóc jednak w zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu i zbudowaniu przywiązania pomiędzy zwierzakiem a jego właścicielem.

Sprawdź »

Działanie

Wiele osób uskarża się na spadek libido po pewnym czasie współżycia z jednym partnerem. Najlepszym sposobem na poprawienie jakości swojego życia seksualnego jest zainwestowanie w wysokiej jakości, stylową bieliznę erotyczną, która rozbudzi zmysły Twoje i Twojego kochanka. Jeśli jesteś w nastroju do eksperymentowania, skuś się na figlarny komplet bielizny albo seksowny bodystocking firm takich jak Obsessive albo Noir Handmade. Będziesz zdziwiona, jak taki zwyczajny krok wpłynie na Wasze życie erotyczne!Idealna klatka dla papugi i dla kanarka

Popularność wyboru ptaków, jako domowych pupili, jest w naszym kraju dość duża. Coraz większe zainteresowanie obserwuje się również gatunkami egzotycznymi, które, jak nie trudno się domyślić, mają wiele dodatkowych wymagań, a więc domagają się jeszcze bardziej kompleksowej opieki. Wybieramy je, gdyż są kolorowe, ładnie „śpiewają”, a nawet potrafią naśladować ludzki głos. Jeśli zapewni im się odpowiednie warunki, potrafią stać się również bardzo dobrymi kompanami życia i stworzyć z nami silną więź emocjonalną – czasem jednak klatka dla kanarka, czy dla papugi jest przydatnym lub wręcz niezbędnym elementem wystroju.Dostosowanie wielkości klatki dla papugi do potrzeb pupila jest niezwykle istotne, gdyż od jej poziomu komfortu zależy między innymi, czy będzie się dobrze rozwijać. Podobnie ma się sprawa, jeśli chodzi o klatkę dla kanarka – przestronne wnętrze, odpowiednie akcesoria i bezpieczeństwo ptaka powinny być najważniejsze przy wyborze każdej z nich.

Ważny jest tu kształt, wielkość klatki (przynajmniej 5 razy większa niż mający w niej zamieszkać ptak) oraz by umożliwiała ona krótki lot i swobodę w rozpostarciu skrzydeł. Najpopularniejsze na rynku są w tym przypadku modele metalowe o ocynkowanej powierzchni. Warto również zwrócić uwagę na odstępy pomiędzy prętami klatki dla papugi i kanarka, aby nie narazić mniejszych gatunków na zaklinowanie podczas próby przeciśnięcia się przez nie.