Zaproś ptaka do swojego domu

Posiadanie ptaków domowych to z uwagi na ich naturalną potrzebę latania i przestrzeni spora odpowiedzialność i wyzwanie. Nieułożony pupil reprezentujący jeden z gatunków należących do skrzydlatej części fauny może nie tylko wpaść w depresję, ale również zrobić sobie krzywdę próbując uciec. Odpowiednio dobrana klatka dla ptaków (lub też woliera dla papug) i kilka innych akcesoriów powinny pomóc jednak w zaaklimatyzowaniu się w nowym otoczeniu i zbudowaniu przywiązania pomiędzy zwierzakiem a jego właścicielem.

Sprawdź »

Przestronna i dobrze wyposażona – woliera dla ptaków

Prawidłowy i zdrowy rozwój ptaków ozdobnych zależy nie tylko od karmy, jaką im podajemy, ale również od warunków, w jakich przyszło im żyć. Przestrzeń jest dla tego typu pupili dość ważna, gdyż jeśli nie mogą latać, stają się smutne, mniej aktywne, a więc również nie tak piękne, jak byśmy tego chcieli oraz mogą podupaść na zdrowiu. Rozwiązaniem tego problemu może być jednak odpowiednio dobrana woliera dla ptaków.

Czym jest woliera dla ptaków? To rodzaj klatki, która posiada bardzo dużą przestrzeń dla zamieszkującego ją pupila. Dodatkowo jest ona całkowicie bezpieczna dla pierzastych pupili, można ją ustawić w dowolnym miejscu oraz stanowi bardzo gustowny element aranżacji wnętrza. Jakość wykonania, jaką może poszczycić się dobrze zrobiona woliera dla papug, to efekt doskonale przemyślanego projektu oraz użytych materiałów – odpornych na uszkodzenie i nietoksycznych dla zwierzęcia, które zapragnie chwytać się elementów woliery swoim dziobem.

Woliera dla papug nadaje się między innymi do zapewnienia schronienia i bezpieczeństwa takich gatunków jak nimfy, modrolotki, świergotki i wiele innych mniejszych lub większych przedstawicieli ozdobnych ptaków domowych. Takie rozwiązanie znacznie ułatwia także oswojenie ptaka i zbudowanie zaufania pomiędzy nim a jego właścicielem – papuga czuje się pewniej i o wiele lepiej reaguje na wypuszczenie jej z klatki (np. nie próbuje uciekać, gdy oddamy jej do dyspozycji całą przestrzeń domowego salonu).

Kup »